Sanal Ofis Hizmeti

Derneklere Sanal Ofis Hizmeti

Teknoloji sayesinde nerede olursanız olun teknolojinin getirdiği yenilikler sayesinde her zaman ulaşılabilir ve her yerden çalışabilir hale geldik. İş dünyasında son zamanlarda sanal ofis kavramıyla karşılaştık. Peki nedir bu sanal ofis?

En basit anlamıyla resmi işler için ihtiyacınız olan adres sanal ofis hizmeti veren yerleri kendi adresiniz olarak gösteriyorsunuz. Sanal ofis, yalnızca siber alanda bulunan ve kiralanan bir işletme yeridir. Sanal ofis, işletme sahiplerine ve çalışanlarına fiziki bir ofis dışında internet üzerinden ya da cep telefonlarıyla istekleri herhangi bir yerden çalışmalarına olanak verir.

Sanal ofis sayesinde tüm ofis ihtiyaçlarınızı ve zamanınızı verimli bir şekilde kullanarak masraflarınızı minimuma indirebilir, iş hayatınızın yönetimini kendi elinize alabilirsiniz

Tüm resmi işler için kullanabiliyorsunuz. Sanal ofisler şirket sahibi olmak isteyenlere hem prestijli bir adres hem de ihtiyaçları olacak pek çok hizmeti sağlıyor. Sanal ofis hizmeti veren bu şirketler aynı zamanda ortak yani paylaşımlı ya da hazır ofis hizmetleri de veriyor.

Türk Ticaret Kanununda belirtilen ifadelere göre sanal ofis ülkemizde tamamen yasaldır. Derneklere de sanal ofis hizmeti verilmektedir. Kurumsal yapıları sayesinde şirketinizin profesyonel bir imaj kazanmasına yardımcı olur, müşteriler üzerinde olumlu bir intiba bırakmanızı kolaylaştırır. Ofis kiralamasıyla karşılaştırıldığında sanal ofis, ciddi tasarruf ve esneklik sağlar.

Bizler STK Kurumsal hizmetler anonim şirketi olarak sanal ofis planlarımızda çağrı yönetimi hizmeti sunmaktayız

Hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sanal ofis hizmeti ile fiziki olarak bir ofise ihtiyaç duymadan resmi ve yasal işlerinizi yürütebileceksiniz pratik bir ofis kiralama modelidir.

Böylece fiziki mekanlara ödeyeceğiniz tutarlara göre çok daha uygun fiyatlarla iş yeri kurmanız mümkündür. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık birçok şeyin online hayata dönüşü iş sektörlerini de önemli ölçüde etkilemiştir.

Artık herhangi bir amaçla ofis açmak için fiziki olarak bir ofis dükkanına ihtiyaç duymadan fiziki ofis içerisinde gerçekleştirebileceğiniz tüm işlemleri sanal ofis hizmeti alarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis nedir? sorusu son zamanlarda sanal ofis hizmeti üzerine birçok duymadan kişiler tarafından sıkça sorulmaktadır.

Sanal ofis temelde sanal ofis hizmeti yani sanal ofis kiralama hizmeti veren firmalar tarafından yapılacak iş ya da faaliyetler için yasal adres gösterebileceğiniz bir sistemdir.

Yeni nesil ofis konsepti olarak da bilinen sanal ofis Z kuşağının dinamik yapısı ve yeniliklere açık olan nesil ile 21. yüzyılda atılan büyük adımlar arasında yer almaktadır.

Genellikle freelance çalışanlar, girişimciler ve home office çalışan kişiler iş dünyasında yerlerini sanal ofis sayesinde almaktadırlar.

Bu ofisler sayesinde fiziki ofis arama derdi ortadan kalkarken aynı zamanda ülkenin şu anda geçtiği ekonomik bunalım şartları nedeniyle artan kiralardan önemli ölçüde kurtulmak mümkündür.

Konforu ve rahatlığı getiren sanal ofisler sayesinde çalışanların veya ofis sahiplerinin fiziki bir ofise gitmelerine gerek kalmadan bulundukları konumdan rahat ve hızlı bir şekilde çalışabilmektedirler.

Özellikle artan nüfus ile birlikte artan trafikte iş yerine giderken çalışanların uzun zaman kayıplarına neden olmaktadır. Böylece sanal ofis sahibi olan kişiler çalışanlarını yormadan ve trafikte uzun zamanlar harcamadan çalışabilecekleri iş imkânı sunmaktadırlar. Böylece iş performansında artış ve çalışan performansında yükseliş sağlanmaktadır.

Global olarak birçok ülkede prensip haline gelmiş ortak çalışma prensibi sayesinde tüm işler hızlı ve kolay bir şekilde halle edilebilmektedir. Sanal ofis hizmeti veren firmalar tarafından fiziki ofiste gerçekleştirebileceğiniz tüm eylemlere ulaşmanız mümkündür.

Her ne kadar ofis sanal da olsa randevular, evraklar, postalar ve iş adına planlanması ve düzenlenmesi gereken tüm veriler bu firmalar sayesinde oldukça düzenli bir şekilde ilerleyen bilmektedir.

Sanal Ofis Firmaları

Tüm dünyada ofis maliyetlerini düşürmek adına ve ofiste gerçekleştirilecek işlemlerin daha hızlı ilerlemesi adına atılan adımlar içerisinde en çok adını duyuran sanal ofis sayesinde bireysel kullanım alanları artık ortak kullanım alanlarına evrilmiştir.

Gelişmeleri yakından takip eden ülkemizde sanal ofis kiralama hizmeti veren firmalar alanında özellikle son zamanlarda oldukça gelişme göstermiştir.

İlk olarak İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde hizmet vermekte olan bu firmalar ilerleyen yıllarda kendilerini geliştirerek birçok ilde hizmet vermeye başlamıştır. Her bütçeye uygun olarak sanal ofis kiralama hizmeti veren bu ofisler sayesinde ekonomik krizden ve artan fatura maliyetlerinden biraz daha kurtulmak mümkündür.

En iyi sanal ofis firmaları şöyle sıralanabilir;

  • WORKINTON
  • REGUS
  • eOfis
  • OLMADIK OFİS
  • SERVCORP
  • LEVENT OFİS
  • ENDLESS OFFICE
  • PLAZA CUBES
  • OFFICE İSTANBUL
  • KAMARA OFİS

Sanal Ofis Fiyatları

Sanal ofis fiyatları fiziki ofislere göre çok daha uygun maliyetlere sahip olmaktadır. Ancak sanal ofis firmaları tarafından belirlenmiş olan fiyat politikaları doğrultusunda ödenecek ücretlerde değişiklik göstermektedir.

En ucuz sanal ofis hizmeti veren firma Olmadık ofis firmasıdır. Aylık olarak 150 TL + KDV ile hizmet vermekte olan olmadık ofis şu anda sadece İstanbul’da hizmet vermektedir.

Sanal ofis fiyatları sanal ofis konseptinde yer alan paketlere göre değişiklik gösterebilmektedir.