REKLAM DANIŞMANLIĞI

REKLAM DANIŞMANLIĞI

Piyasada yer alan kurum, firma ya da kuruluşların, kendi varlıklarını duyurmak veya ürün ve hizmetleri ile ilgili pazar payını büyütmek amacıyla bilinirliğini artırmak için şirketlere yardımcı olan kişidir. Farklılık yaratan ve dikkat çekebilen reklam önerileri verir. Reklam danışmanlığının sağladığı yararlar oldukça fazla. Özellikle firmalar ile müşterileri arasındaki iletişimi, etkileşimi en iyi şekilde göstermesinin yanı sıra bu etkileşimi nasıl daha iyi hale getirebileceği konusunda yönlendirmeler yapması bunlardan bir kaçı. Firmaların ayrıca reklamların maliyetleri hakkında, Pazar araştırmaları konusunda ve etkili reklam hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlarlar.

 Bu alanda gerekli bilgilendirmeleri yaptıktan sonra reklam ajansları, yardım ettikleri firmaların reklam danışmanlığı görevini üstlenirler. Pek çok konuyu kapsayan bu iş, kaliteli ve doğru bir hizmet veren bir reklam ajansı tarafından yapıldığında size ne kadar fayda sağladığına şahit olacaksınız. Reklam danışmanlığının kapsamında yer alan işlemlere bir göz atalım. Mesela piyasa araştırmasının kim tarafından ve nasıl yapılacağı ile elde edilen sonuçların nasıl değerlendirilmesi gerektiğini öğrenir ve bu bilgiyi firmayla paylaşır. Kısaca geri dönüşüm sağlayarak ilk adımı atar ve bir durum değerlendirmesi yapar. Bu değerlendirmeler sonucunda nasıl bir reklam kampanyası başlatılması ve ne kadar reklam bütçesi ayırması gerektiği konusunda bilgi verir. Reklam bütçesi de belirlendikten sonra sıra reklamın içeriğine gelir.

Duruma göre değişebilir tabi ama genellikle reklam filmleri hazırlanır. Yok eğer gerekli potansiyele sahipse firma, daha önce iyi bir reklam kampanyasında bulunmuşsa sadece açık hava reklamlarıyla da yetinebilir. Mesela dergilerde, gazetelerde, baskılı reklam tasarımlarıyla kampanyasına devam edebilir. Hangi tür reklam kampanyasına karar verdiyseniz sırada reklam içeriği ve yayınlanması için gerekli ortamları hazırlamaya geldi. Bu aşamada basım yerleri belirlenir, dijital baskılar oluşturulur, yapım firmaları araştırılır, oyuncu seçimleri yapılır ve kanal seçimleri de yapılarak gerekli işlemler tamamlanır. Tabi bu işlerle uğraşan firmalarla iletişime geçmek ve nasıl bir maliyet tablosu oluşturulacaksa ona göre bir planlama yapmak da gene sunduğu hizmetler arasında.

STK KURUMSAL HİZMETLERİ profesyonel ekibiyle sizlere reklam danışmanlığında  profesyonel hizmet sağlamaktadır.

 

 

  Ulaştırmanın sorumluluğu ve bilinciyle çalışan konularda bilgilerin toplandığı merkez olma yoluyla hızlı ve emin adımlarla ilerlemek ve tüm faaliyetlerimizde bu önemli adımlarla ilerlemekteyiz.Türkiye için var olmuş bu şirketimizde sivil toplum alanındaki çalışmalarımızın gönüllülük ruhunu ve motivasyonunu kaybetmeden daha organize, verimli ve sürekli olmasına katkı sağlamaya gayret etmekteyiz.

  ADRES

  Küçük Bakkalköy Mahallesi Ayşe Hatun Çeşme Sokak No:5 /18 Ataşehir/İSTANBUL

  TELEFON

  0 212 986 07 15

  EMAIL

  info@stkhizmetler.com.tr

  Open chat
  Detaylı Bilgi İçin