Reklam Danışmanlığı

Reklam Danışmanlığı

Piyasada yer alan kurum, firma ya da kuruluşların, kendi varlıklarını duyurmak veya ürün ve hizmetleri ile ilgili pazar payını büyütmek amacıyla bilinirliğini artırmak için şirketlere yardımcı olan kişidir. Farklılık yaratan ve dikkat çekebilen reklam önerileri verir. Reklam danışmanlığının sağladığı yararlar oldukça fazla. Özellikle firmalar ile müşterileri arasındaki iletişimi, etkileşimi en iyi şekilde göstermesinin yanı sıra bu etkileşimi nasıl daha iyi hale getirebileceği konusunda yönlendirmeler yapması bunlardan bir kaçı. Firmaların ayrıca reklamların maliyetleri hakkında, Pazar araştırmaları konusunda ve etkili reklam hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlarlar.

Bu alanda gerekli bilgilendirmeleri yaptıktan sonra reklam ajansları, yardım ettikleri firmaların reklam danışmanlığı görevini üstlenirler. Pek çok konuyu kapsayan bu iş, kaliteli ve doğru bir hizmet veren bir reklam ajansı tarafından yapıldığında size ne kadar fayda sağladığına şahit olacaksınız. Reklam danışmanlığının kapsamında yer alan işlemlere bir göz atalım. Mesela piyasa araştırmasının kim tarafından ve nasıl yapılacağı ile elde edilen sonuçların nasıl değerlendirilmesi gerektiğini öğrenir ve bu bilgiyi firmayla paylaşır. Kısaca geri dönüşüm sağlayarak ilk adımı atar ve bir durum değerlendirmesi yapar. Bu değerlendirmeler sonucunda nasıl bir reklam kampanyası başlatılması ve ne kadar reklam bütçesi ayırması gerektiği konusunda bilgi verir. Reklam bütçesi de belirlendikten sonra sıra reklamın içeriğine gelir.

Duruma göre değişebilir tabi ama genellikle reklam filmleri hazırlanır. Yok eğer gerekli potansiyele sahipse firma, daha önce iyi bir reklam kampanyasında bulunmuşsa sadece açık hava reklamlarıyla da yetinebilir. Mesela dergilerde, gazetelerde, baskılı reklam tasarımlarıyla kampanyasına devam edebilir. Hangi tür reklam kampanyasına karar verdiyseniz sırada reklam içeriği ve yayınlanması için gerekli ortamları hazırlamaya geldi. Bu aşamada basım yerleri belirlenir, dijital baskılar oluşturulur, yapım firmaları araştırılır, oyuncu seçimleri yapılır ve kanal seçimleri de yapılarak gerekli işlemler tamamlanır. Tabi bu işlerle uğraşan firmalarla iletişime geçmek ve nasıl bir maliyet tablosu oluşturulacaksa ona göre bir planlama yapmak da gene sunduğu hizmetler arasında.

STK KURUMSAL HİZMETLERİ profesyonel ekibiyle sizlere reklam danışmanlığında  profesyonel hizmet sağlamaktadır.

Reklam Danışmanlığı

Reklam danışmanlığı firmaların kendilerini daha iyi tanıtabilmeleri, varlıklarını duyurabilmeleri, ürün ve hizmetlerini daha geniş bir kitleye ulaştırmaları için uygun fırsatlar sunmaktadır.

Günümüzde her sektörde ciddi bir rekabet vardır. Her firma daha fazla satmak, büyümek ve hedef kitlesini arttırma ister. Reklamlar buna yönelik uygun bir fırsatlar sunar. Doğru yapılan bir çalışma ile kısa sürede hedef kitlenin arttırılması mümkündür.

Eğer doğru bir firma ile çalışırsanız, size en uygun reklam projesini kısa sürede oluşturabilirsiniz. Bütçenizi doğru bir şekilde değerlendirerek, en iyi çözümleri almanız mümkündür. STK Kurumsal Hizmetler profesyonel olarak verdiği reklam danışmanlığı çözümleri ile her firmaya özel fırsatlar teklif etmektedir.

Ürün Pazarı Araştırmaları

Ürün pazarı araştırmaları reklamcılık çalışmalarında büyük bir öneme sahiptir. Her firmanın sektöründe onlarca farklı rakibi olabilir. Eğer reklam yapılmadan önce bunlara dikkat edilmezse, mevcut ürünler incelenmezse sizin hizmet veya ürününüzün onlara göre artıları, özellikleri bilinemez.

Bu nedenle kendinizi ön plana çıkarabilmek için yapılan çalışmalar da yetersiz kalır. Bunun yanı sıra rakiplerinizin ne yaptığını bilmemek, özel önlemlerin alınamamasına, eksiklerini görerek tamamlayamamanıza de neden olur. Reklam danışmanlığı bu kapsamda firmalara çözüm sunmaktadır.

Böylece her reklam projesinden önce detaylı bir sektör araştırması yapılmakta, ardından da müşterilere raporlanmaktadır. Böylece tanıtım çalışmalardan en iyi sonuçların alınması sağlanır.

Hedef Kitle Analizleri

Reklam danışmanlığı hizmetlerinde en önemli konulardan bir tanesini de hedef kitledir. Her firma, ürün ve hizmet kendine has bir hedefe sahiptir. Bu sadece kadın/erkek olarak sınırlı değildir. Belirli bir şehir, yaş grubu, meslek de kitle olarak belirlenebilir.

Hedef kitleniz ne olursa olsun onların arasında ilgi çekmek, ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak istiyorsanız ihtiyaçlarını ve istediklerini doğru şekilde anlamanız gerekir. Bunun için de detaylı analizler, raporlamalar gerekir.

Alanında profesyonel ekipleri ile çalışan STK Kurumsal Hizmetler, reklam danışmanlığı çözümlerinde her firmaya özel kitle analizleri sunulmaktadır. Eğer bu hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız iletişime geçerek, projeniz hakkında bilgi vermeniz yeterlidir. Ardından gerekli analizler detaylı bir şekilde yapılarak size rapor halinde sunulur.

Maliyet Çalışmaları

Her reklamın bir bütçesi vardır. Bunun en iyi şekilde değerlendirilmesi daha uygun çözümler sunar. Reklamın başarılı olması bütçenin ne kadar olduğu ile değil nasıl değerlendirildiği ile ölçülür. Eğer çok geniş kaynaklar ayırmış olsanız bile yanlış bir reklam çalışması size hiç sonuç vermeyebilir.

Ancak kaynaklar doğru değerlendirilmişse, daha küçük bir bütçeyle verimli sonuçlar alınabilir. STK Kurumsal Hizmetler firmaların ürün ve hizmetlerini, ihtiyaçlarını özel bir şekilde ele alarak özel maliyet çalışmaları yapmaktadır.

Böylece her müşterisine oluşturduğu bütçe çerçevesinde özel fırsatlar sunulmaktadır. Görüşmeler kurumun yetkilileri ile yapılmakta, raporlar da ayrıntılı bir şekilde oluşturulmaktadır.

Profesyonel Reklam Danışmanlığı

Reklam danışmanlığı daha başarılı reklamlar oluşturmanıza yardımcı olur. Böylece firmanızı daha iyi ve başarılı bir şekilde tanıtabilir, en iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Doğru bir danışmanlık birçok konuyu içinde barındırır. Bunlardan biri hedef tüketicilerdir. Bu kişiler açık ve net bir biçimde tanımlanmalıdır. Böylece reklam daha iyi bir şekilde yönlendirilebilir. Reklamın amacı da danışmanlık kapsamındadır.

Bu çerçevede reklamdan ne hedeflendiği ele alınmaktadır. Yeni bir ürünü denemek, ürün değişikliği üzerine bilgi vermek, rakiplere göre artıları vurgulamak amaçlardan bazıları olabilir. Bununla ilgili olarak söz konusu ürün/hizmetin avantajları da belirtilmelidir.

Bu avantajlar en iyi etkiyi alabilmek için nedenlere bağlanmalı, müşterilere sunulmalıdır. Böylece daha doğru bir çalışma yapılabilir. Reklam danışmanlığı çözümlerimizden yararlanmak istiyorsanız, iletişime geçerek ayrıntılı bilgi almanız mümkündür.