HUKUK DANIŞMANLIĞI

HUKUK DANIŞMANLIĞI

Herhangi bir konu hakkında konunun hukuki yönü ile ilgili olarak bilgisine danışılan kişiye hukuki danışman denir. Hukuk danışmanı olabilmek hukuk fakültesi mezunu olmak yeterli değildir, Bir barodan avukatlık ruhsatı almış olmak da zorunludur. Yani hukuk danışmanlığı mesleğini icra etmek için, kişinin avukatlık yapabilecek seviyede olduğunun tescillenmesi şarttır.
Hukuk danışmanları bireysel olarak bir büro açabilir, var olan bir büroya katılabilir ya da bir kuruma hukuki danışmanlık verebilir. Hukuk danışmanları; yaşanmış, yaşanan ya da yaşanması beklenen olaylar ile ilgili önleyici ve giderici hukuki yardımı sağlarlar. Danışmanlık verilecek olan kişi ya da kurumlar ile imzalanan sözleşmeye göre hukuk danışmanının görev ve sorumlulukları değişiklik gösterebilir. Ancak genel hatları ile hukuk danışmanın görev ve sorumlulukları şöyle sıralanır;

 • Sözleşmenin kapsamında olan her türlü hukuki konuya açıklık getirmeye çalışmak,
 • Danışanları herhangi bir adım atmadan önce hukuki anlamda bilgilendirmek ve böylece ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçmek,
 • Danışanları; dava, icra ya da şikayet gibi hukuki süreçler konusunda bilgilendirmek ve gerekli olan durumlarda müdahil olmak.
 • STK KURUMSAL HİZMETLER olarak dernekler ile ilgili her konuda deneyimli uzman avukatlarla, hukuksal danışmanlığınızı yapıyoruz.

  Ulaştırmanın sorumluluğu ve bilinciyle çalışan konularda bilgilerin toplandığı merkez olma yoluyla hızlı ve emin adımlarla ilerlemek ve tüm faaliyetlerimizde bu önemli adımlarla ilerlemekteyiz.Türkiye için var olmuş bu şirketimizde sivil toplum alanındaki çalışmalarımızın gönüllülük ruhunu ve motivasyonunu kaybetmeden daha organize, verimli ve sürekli olmasına katkı sağlamaya gayret etmekteyiz.

  ADRES

  Küçük Bakkalköy Mahallesi Ayşe Hatun Çeşme Sokak No:5 /18 Ataşehir/İSTANBUL

  TELEFON

  0 212 986 07 15

  EMAIL

  info@stkhizmetler.com.tr

  Open chat
  Detaylı Bilgi İçin